Ekipa Rome danas je u okviru 14. kola Serie A na domaćem Olimpico stadionu poražena od Atalante rezultatom 0:2.

Gostujući tim je priredio neugodno iznenađenje za domaće i iz Rima se kući vratio sa punim plijenom.

Prvi gol na utakmici postigao je Gomez u 40. minuti susreta, da bi konačnih 0:2 postavio Denis u 82. minuti preciznim udarcem sa bijele tačke.

Penal u timu Rome je skrivio Maicon koji je zaradio crveni karton, a osim njega isključenje su zaradili još Stendardo i Grassi iz redova Atalante, obojica u finišu susreta.

Naši reprezentativci su odigrali cijeli susret i imali nekoliko dobrih prilika za postizanje gola, no mreža Atalante danas je mirovala.

Roma je trenutno četvrta na tabeli sa tri boda manje od lidera Intera, ali dodajmo i to da Inter ima utakmicu manje.