Današnjim susretima u Sarajevu, Bijeljini te Istočnom Sarajevu kompletirano je 17. kolo Premijer lige BiH.

Sarajevo je na stadionu “Asim Ferhatović Hase” bez većih problema savladalo Travnik sa 4:0 i stiglo do četvrte pobjede u nizu.

Leon Benko je u 24. minuti pogodio za vodstvo Sarajeva od 1:0, da bi minutu kasnije Haris Duljević sjajnim golom udvostručio prednost.

Igrala se 52. minuta kada Kovačević postiže treći gol za Sarajevo, a konačnih 4:0 postavio je osamanestogodišnji Adnan Osmanović dvije minute prije kraja utakmice.

U preostala dva meča pobjednika nije bilo.

Radnik i Željezničar su u Bijeljini odigrali 0:0, dok je susret između Slavije i Mladosti završio rezultatom 1:1.

Mladost je povela golom Kobilice, da bi gol za konačnih 1:1 postigao Barić.

Poslije 17 odigranih kola, Sloboda je prvoplasirana sa 37 bodova, slijedi Zrinjski sa 36, Sarajevo je na trećoj poziciji sa 34, dok Široki Brijeg zauzima četvrto mjesto sa 33 osvojena boda.