Danas su Njemačkoj odigrane utakmice 14. kola Bundeslige gdje je nastup upisao samo jedan od moguća tri bh. reprezentativca.

Vedad Ibišević je sa Herthom gostovao kod Bayerna i bilo je jasno da Hertha nema mnogo šansi da izbjegne poraz.

Mreža momčadi iz Berlina je bila netaknuta do 34. minute kada ju je Muller zatresao za vodstvo Bayerna od 1:0.

U 41. minuti Coman je povećao prednost na 2:0 što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Napadač Herthe Vedad Ibišević je susret započeo od prve minute, a zamijenjen je u 56. kada je u igru ušao Baumjohann.

Emir Spahić zbog povrede nije nastupio u pobjedi HSV-a nad Werderom rezultatom 1:3, dok Ermin Bičakčić nije ulazio u igru u remiju Hoffenheima i B. Mochengladbach (3:3).