U meču četvrtog kola grupe 7 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo, ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je veliko iznenađenje i savladala Srbiju u gostima rezultatom 1:0.

Pobjedonosni gol za bh. dame u meču koji je odigran u Staroj Pazovi, postigla je Milena Nikolić u 88. minuti.

Nakon ovog trijumfa, naše reprezentatitvke nalaze se na drugoj poziciji grupe 7 sa šest osvojenih bodova iz četiri meča.

Za našu selekciju igrale su: Almina Hodžić, Nikolina Dijaković, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Anđela Šešlija (od 93. minute Antonela Radeljić), Aida Hadžić (od 72. minute Zerina Piskić), Alisa Spahić, Amna Lihović (od 58. minute Svjetlana Crnjak), Marija Aleksić, Milena Nikolić i Lidija Kuliš.

Izabranice Samire Hurem su pored današnjeg trijumfa nad Srbijom, savladale Estoniju u Zenici sa 4:0, dok su dva puta poražene od Belgije.

Naredni meč, bh. selekcija igra u gostima protiv Engleske za četiri dana.