Fudbaleri Barcelone savladali su na svom terenu Romu sa čak 6:1 u meču petog kola grupe E Lige Šampiona.

Roma je mogla povesti već u 13. minuti, ali Edin Džeko nije iskoristio veliku šansu.

Samo dvije minute kasnije, Suarez dovodi Barcelonu u vodstvo od 1:0.

Igrala se 18. minuta kada Messi postiže drugi gol za Barcelonu, a u 44. minuti Suarez ponovo pogađa za 3:0.

Domaći su i u drugom poluvremenu nastavili sa sjajnom igrom i preko Piquea u 56. minuti četvrti put savladali Szcenyja, da bi Messi u 60. minuti postigao pogodak za 5:0.

U 77. minuti Neymar je promašio jedanaesterac, no Adriano je odbijenu loptu pospremio u mrežu za nevjerovatnih 6:0.

Naš Edin Džeko u 82. minuti nije iskoristio penal, ali je u posljednjim sekundama utakmice pogodio za konačnih 6:1.

Džeko je odigrao svih 90 minuta za Romu, dok je Miralem Pjanić zamijenjen u 75. minuti.

Barcelona je nakon pet odigranih kola u grupi E prvoplasirana sa 13 bodova i osigurala je plasman u osminu finala, slijede Roma i Bayer sa po pet, dok je BATE posljednji sa četiri osvojena boda.

Spomenimo i da su Džeko i Pjanić na Nou Campu imali podršku i bh. navijača koji su sa našim zastavama bodrili svoje ljubimce.