Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je vršnjake iz Turske rezultatom 2:1 u okviru prvog kola kvalifikacikacionog turnira koji se igra u Azerbejdžanu.

Turska je prva došla do vodstva kada je Ozcan savladao Ćutahiju za 0:1.

Početkom drugog poluvremena, Amir Hadžiahmetović krade jednu loptu te izlazi sam pred gol Turske, ali ga ruši Bekaroglu i dobija crveni karton.

Dosuđen je slobodan udarac za naše momke, a sjajan gol postiže Zinedin Mustedanagić za 1:1 u 50. minuti.

Preokret i veliku pobjedu našoj selekciji donio je kapiten Amer Gojak u 79. minuti nakon fenomenalne asistencije Ermedina Demirovića.

Izabranici Tonija Karačića pružili su veoma dobru partiju i zasluženo došli do trijumfa.

Naši juniori su imali 15 udaraca od čega šest u okvir gola, dok su Turci uputili samo pet šuteva na naš gol, a dva u okvir gola.

Turska: Ubeyd Adiyaman, Yusuf Acer, Burak Bekaroglu, Ertugrul Ersoy, Abdurrahman Canli, Abdullah Balikci, Cengiz Under, Alican Ozfesli (87. Sabit Yilmaz) , Fatih Aktay, Berkay Ozcan (50. Merih Demiral), Hayrullah Alici (65. Muhammet Karako). Selektor: Vedat Inceefe.

Bosna i Hercegovina: Emir Ćutahija, Advan Kadušić, Kemal Osmanković, Arman Ćorović, Elmedin Herić (90. Darko Jović), Darko Todorović, Zinedin Mustedanagić, Amir Hadžiahmetović, Amer Gojak, Vladimir Kremenović (67. Ermedin Demirović), Sanjin Lelić (60. Veedad Gljiva). Selektor: Toni Karačić

U drugom meču naše grupe danas se sastaju Azerbejdžan i Ukrajina.

Naredni meč u okviru kvalifikacija za Elitnu rundu, bh. juniori igraju u četvrtak sa početkom u 11,00 sati protiv Ukrajine.