U okviru četvrtog kola grupe E Lige Šampiona, momčad Rome je na svom terenu pobijedila Bayer sa 3:2, a briljirali su naši Edin Džeko koji je postigao gol i asistirao te Miralem Pjanić strijelac pobjedonosnog pogotka za Romu.

Roma je povela u drugoj minuti kada je Edin Džeko fantastično uposlio Salaha koji je bez većih problema savladao Lenoa.

Domaći su u 30. minuti udvostručili prednost zahvaljujući golu našeg Edina Džeke nakon asistencije Nainggolana.

Ipak, Bayer je za samo šest minuta u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja.

Prvo je Mehmedi u 46. minuti smanjio na 2:1, da bi Chicharito pet minuta kasnije pogodio za 2:2.

Konačnih 3:2 za Romu postavio je naš Miralem Pjanić u 79. minuti sa bijele tačke.

Edin Džeko i Miralem Pjanić odigrali su odličnih 90 minuta za momčad Rome.

U drugom susretu grupe E, Barcelona je na svom terenu savladala BATE sa 3:0.

Poslije četiri odigrana kola, Barcelona je prvoplasirana sa 10 bodova, slijedi Roma sa pet, Bayer ima četiri, dok je BATE posljednji sa tri boda.