Uprkos veoma dobroj igri, mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u od Švicarske u Bielu rezultatom 1:3 u meču trećeg kola kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Švicarska je povela golom Tarashaja sa bijele tačke u 13. minuti.

Naša selekcija imala je nekoliko sjajnih prilika u prvom poluvremenu, ali nažalost nije uspjela postići gol.

I u drugom poluvremenu, izabranici Darke Nestorovića stvarali su šanse, međutim Haris Tabaković u 63. minuti pogađa za 2:0 u korist Švicaraca.

Tarashaj je 15 minuta prije kraja postigao sjajan gol za visokih 3:0, a jedini strijelac za mlade Zmajeve bio je Armin Ćerimagić u 80. minuti kada je prelijepo savladao Mvogoa nakon asistencije Denija Miloševića.

Iako su poraženi, bh. reprezentativci pružili su veoma dobru partiju, a posebno se istakao Deni Milošević koji je bio ponajbolji igrač na susretu.

Za našu selekciju igrali su: Karačić, Popović, Saničanin, Jovičić, Memija, Sadiković (od 74. minute Hadžiahmetović), Redžić, Hajradinović, Ćerimagić, Milošević  i Prevljak.

Poslije tri odigrana kola u grupi 9, mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine nalazi se na posljednjoj poziciji bez osvojenog boda.