Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U19) danas je odigrala prijateljski meč u Hrvatskoj i izgubila od kadeta (U17) naših zapadnih susjeda rezultatom 3:4.

Bh.  juniori  odlično su otvorili utakmicu i vodili  sa 2:0 golovima Kremenovića (Vojvodina) u 20. i Gojaka (Dinamo Zagreb) u 23. minuti.

Ipak, kadetska  selekcija Hrvatske koja se priprema za Svjetsko prvenstvo za igrače do 17 godina, izjednačila je na 2:2 preko Babića u 37. minuti te Brekala u 52. minuti meča.

Izabranici Tonija Karačića ponovo su poveli drugim golom Gojaka na današnjem susretu, ali Halilović i Vizinger postigli su pogotke za konačnih 3:4 u korist kadeta Hrvatske.

Naša juniorska selekcija u novembru će igrati kvalifikacije, a protivnici najboljim bh. juniorima bit će Ukrajina, Turska i Azerbejdžan.