Iz kola u kolo šampionske ambicije Rome čine se kao sve nerealnije.

Nakon blijedog remija u posljednjem kolu protiv Sassuoloa (2:2), Vučica je večeras slomila zube u Genovi gdje ih je Sampdoria savladala sa 2:1.

Tri naša reprezentativca našla su se od prve minute na terenu. Ervin Zukanović (28) za Sampdoriu, a Miralem Pjanić (25) i Edin Džeko (29) za Romu.

Roma je bila bolja u prvom poluvremenu, no drugi dio igre pripada Sampdoriji koja dolazi u vodstvo od 1:0 u 50. minuti preko Edera.

Nakon 20 minuta Roma dolazi do izjednačenja, nakon što Pjanić sjajno upošljava Salaha koji poravnava rezultat.

Ipak da će Roma u ovoj sezoni imati puno problema sa svojom odbranom potvrdilo se u 85. minuti kada Manolas postiže autogol.

Naši Zmajevi igrali su po 90 minuta, a Roma nakon pet kola ima osam bodova, a Sampdorija deset.