Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će u Briselu odigrati utakmicu sedmog kola kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo protiv selekcije Belgije.

Ovo će biti šesti međusobni duel naših Zmajeva i Belgijanaca, a do sada smo ostvarili tri pobjede, jedan remi te jedan poraz uz gol razliku 9:8 u našu korist.

Najviše susreta za našu selekciju protiv Belgije odigrao je Emir Spahić (četiri), dok je Edin Džeko postigao najviše golova (četiri)

Brisel, 26. mart 2005. godine, kvalifikacije za SP 2006

Belgija – Bosna i Hercegovina 4:1

Za našu selekciju igrali su: Hasagić, Spahić, Papac, Milenković, Bajić, Grlić, Bešlija, Bajramović, Barbarez, Baljić i Bolić.

Gol postigao Zlatan Bajramović.

Zenica, 3. septembar 2005. godine, kvalifikacije za SP 2006

Bosna i Hercegovina – Belgija 1:0

Za našu selekciju igrali su: Hasagić, Musić, Spahić, Papac, Milenković (od 77. minute Hrgović), Berberović, Grujić,

Bajramović, Barbarez, Brtolović (od 88. minute Jakirović) i Bolić (od 72. minute Misimović)

Gol postigao Sergej Barbarez

Genk, 28. mart 2009. godine, kvalifikacije za SP 2010

Belgija – Bosna i Hercegovina 2:4

Za našu selekciju girali su: Supić, Spahić (od 60. minute Mravac), Berberović, Jahić, Pandža, Nadarević, Misimović, Muratović, Ibričić, Muslimović (od 70. minute Bajramović) i Džeko (od 88. minute Pjanić)

Golove postigli Edin Džeko, Sanel Jahić, Zlatan Bajramović i Zvjezdan Misimović

Zenica, 1. april 2009. godine, kvalifikacije za SP 2010

Bosna i Hercegovina – Belgija 2:1

Za našu selekciju igrali su: Supić, Spahić, Berberović, Jahić, Pandža, Nadarević, Misimović, Rahimić, Muratović (od 86. minute Bajramović), Ibričić (od 75. minute Pjanić) i Džeko (od 90. minute Topić)

Oba gola postigao Edin Džeko.

Zenica, 13.oktobar 2014.godine, kvalifikacije za EP

Bosna i Hercegovina – Belgija 1:1

Za našu selekciju igrali su: Begović, Mujdža, Šunjić, Hadžić, Lulić, Bešić, Medunjanin, Pjanić, Sušić (od 72. minute Višća), Ibišević i Džeko.