Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Sarajevu na stadionu “Asim Ferhatović Hase” od vršnjaka iz Kazahstana u okviru drugog kola kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo.

Naši mladi Zmajevi nisu imali snage da protiv selekcije Kazahstana iskoriste prednost domaćeg terena i osvoje prve bodove u kvalifikacijama.

Posebno je loše bilo prvo poluvrijeme koje je obilovalo greškama naših igrača. Kazahstanci su vodili sa 0:2, a jedini gol za naš nacionalni tim postigao je Haris Hajradinović u 58. minuti susreta.

Do kraja utakmice Zmajevi su stvorili nekoliko šansi pred golom gostiju, no rezultat se nije mijenjao.

Vrijedi pomenuti i slabu posjećenost utakmice. Naše momke sa tribina je bodrilo svega stotinjak navijača što je objektivno gledajući sramna činjenica posebno kada se uzme u obzir da se utakmica igrala u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Ovim porazom izabranici selektora Darka Nestorovića nemaju osvojenog boda nakon dva odigrana kola. Podsjećamo, u prvom kolu Norveška nas je porazila rezultatom 2:0.

Bosna i Hercegovina: Kenan Pirić, Alem Merajić (74. Deni Milošević), Luka Miletić. Marko Mihojević, Andrej Modić (84. Boban Lazić), Kerim Memija, Armin Hodžić, Haris Hajradinović, Amir Hadžiahmetović, Riad Bajić (69. Smail Prevljak), Marin Popović. Selektor: Darko Nestorović.

Kazahstan: Stanislav Pavlov, Timur Rudoselskiy, Grigori Sartakov, Miras Tuliyev, Maxim Fedin, Didar Zhalmukan, Alisher Suley (90. Rinat Khairullin), Yerkebulan Tunggyshbayev, Berik Shaikhov, Anton Kuxin (62. Temirlan Adilkhanov) , Abat Aimbetov (84. Oibek Baltabayev). Selektor: Saulius Širmelis.