Fudbaleri Rome večeras su u derbi susretu na Olimpico stadionu porazili Juventus golovima naših reprezentativaca Edina Džeke i Miralema Pjanića.

Pjanić i Džeko su započeli utakmicu protiv Juventusa od prve minute i pružili odlične partije, a obojica su ih krunisali golovima.

Povela je “Vučica” sa 1:0 u 61. minuti kada je Pjanić postigao prelijep gol iz slobodnog udarca kojeg je izborio Džeko.

U 78. minuti meča kapiten naše reprezentacije Edin Džeko postiže svoj prvijenac u Seriji A i dovodio Romu u vodstvo od 2:0.

S obzirom da je Juventus prije pomenutog gola igrao sa dva igrača manje činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Ipak, opuštanje domaćih kaznio je Dybala u 87. minuti i vratio rezultatsku neizvjesnost. Imali su gosti priliku za poravnanje u sudijskoj nadoknadi no nisu uspjeli u tome.

Džeko je teren napustio u samom finišu utakmice, a njegov izlazak sa terena ispraćen je ovacijama navijača.

Roma nakon dva odigrana kola ima četiri osvojena boda. Podsjećamo, u prvom kolu su remizirali kod Verone (1:1).