Momčad azerbejdžanske Gabale napravila je veliko iznenađenje odigravši 2:2 u revanš meču play-offa Europa lige protiv Panathinaikosa i plaisrala se u grupnu fazu.

Prvi susret u Azerbejdžanu završio je rezultatom 0:0, pa je Gabala zbog golova u gostima prošla dalje.

Gabala je povela u šestoj minuti preko Dodoa, da bi domaći izjednačili golom Berga u 34. minuti.

Dodo je u 60. minuti ponovo doveo u vodstvo Gabalu, a konačnih 2:2 postavio je Nano desetak minuta prije kraja meča.

Panathinaikos je pokušao doći do još jednog gola koji bi ga odveo u grupnu fazi, ali Gabala se odbranila i izborila grupnu fazu.

Naš reprezentativac Ermin Zec počeo je susret od prve minute u ekipi Gabala, a zamijenjen je u 86. minuti.