Fudbaleri azerbejdžanskog Qarabaga za koji brani naš Ibrahim Šehić izborili su plasman u grupnu fazu Europa lige.

Nakon što su u prvom meču u Švicarskoj savladali Young Boyse sa 1:0, večeras su u revanš susretu play-offa pobijedili švicarsku momčad rezultatom 3:0.

Almeida je u četvrtoj minuti doveo Qarabag u vodstvo, a gosti su ostali sa igračem manje poslije crvenog kartona von Bergena.

Igrala se 43. minuta kada je Reynaldo udvostručio prednost, da bi konačnih 3:0 za Qarabag postavio Ismayilov u 61. minuti.

Naš reprezentativac Ibrahim Šehić branio je cijeli susret za Qarabag, a zanimljivo da je Šehić ove sezone u europskim takmičenjima branio u šest susreta i čak pet puta završio utakmicu bez primljenog gola.