Momčad Rapida napravila je veliko iznenađenje i pobjedom od 3:2 u Amsterdamu protiv Ajaxa izborila plasman u play off Lige prvaka.

Prva utakmica u Beču završila je rezultatom 2:2, ali Rapid je u revanš utakmici trećeg pretkola odigrao sjajno i došao na korak do plasmana u grupnu fazu.

Gosti iz Beča su nakon 40 minuta vodili sa 0:2 golovima Beriča u 12. i Schauba u 39. minuti.

Milik je u 53. minuti smanjio na 1:2, da bi Gudelj izjednačio rezultat na 2:2 petnaestak minuta prije kraja meča.

Ipak, samo dvije minute kasnije Schaub postiže gol za vodstvo Rapida od 2:3 što je bio i konačan rezultat susreta.

Bivši mladi bh. reprezentativac Srđan Grahovac odigrao je veoma dobrih 90 minuta za Rapid na poziciji zadnjeg venozg.