U meču drugog kola Premijer lige BiH, fudbaleri Željezničara senzacionalno su poraženi na svom terenu od Radnika iz Bijeljine rezultatom 1:2.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Željezničar poveo preko mladog bh. reprezentativca Damir Sadikovića u 57. minuti susreta.

Ipak, gosti su u 82. minuti golom Obradovića izjednačili na 1:1, da bi preokret i veliku pobjedu Radniku donio Maksimović u posljednjim trenucima utakmice.

Naši mladi reprezentativci Riad Bajić, Damir Sadiković i Amir Hadžiahmetović odigrali su cijeli susret za Željezničar, dok je juniorski bh. reprezentativac Dženis Beganović zamijenjen u 46. minuti.

Željezničar se nakon dva odigrana kola nalazi na posljednjoj poziciji bez osvojenog boda, a u četvrtak ga očekuje revanš susret trećeg pretkola Europa lige protiv Standarda na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.

Podsjetimo, u prvoj utakmici Standard je pobijedio rezultatom 2:1.