Ženska reprezentacija do dvadeset godina je upisala novu pobjedu, ovaj put protiv Rumunije. Konačan rezultat je glasio 86:47 za našu reprezentaciju, piše Basket.ba

Već od samog početka i vodstva 6:0 se vidjelo da su naše djevojke puno bolje. Dobili smo prvu dionicu igre rezultatom 18:10, a u drugoj su bile bolje rezultatom 23:5 i na poluvremenu imale veliku prednost od 43:15.

Izabranice selektorke Mare Lakić su dobile treću četvrtinu rezultatom 18:13 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imale veliku prednost od 33 poena.

Do kraja su na rutinski način privele kraju ovaj meč. Najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije je bila Marica Gajić sa novim double-double učinkom.

Ubacila je 27 poena, imala 16 skokova i 5 asistencija. Jovana Marković je dodala 11 poena i imala 7 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružila Mihaela Maxim sa 14 poena.