Golman mlade reprezentacije BiH Kenan Pirić se ovih dana nalazi na probi u belgijskom Club Bruggeu, a večeras je po drugi put čuvao mrežu ovoga tima.

Mladi bh. reprezentativac branio je drugo poluvrijeme prije nekoliko dana u utakmici protiv Torhouta kada je Club Brugge slavio rezultatom 5:0.

Pirić je večeras branio svih 90 minuta u kontrolnom susretu Bruggea protiv Roeselarea koji je završen pobjedom Roselarea od 1:0

Gol za pobjedu Roselarea postigao je Broys u 72. minuti.

Naš mladi Zmaj imao je nekoliko dobrih intervencija u prvom poluvremenu.

Dvadesetogodišnji čuvar mreže je trenutno član tuzlanske Slobode, ali postoji mogućnost da belgijski klub otkupi njegov ugovor.

Podsjetimo i to da ovo nije prvi boravak Pirića u Belgiji. On je prošle godine branio za rezervnu momčad aktuelnog prvaka Belgije Genta, no od prošlog ljeta brani boje Slobode.

Ugovor sa Slobodom ga veže do ljeta 2017. godine, a u dresu U-21 reprezentacije BiH je nastupio šest puta.