Ženska reprezentacija do dvadeset godina je uspjela poraziti Crnu Goru rezultatom 96:63. Bila je ovo druga pobjeda naše reprezentacije u drugom kolu, javlja Basket.ba

Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 29:21. Naša reprezentacija je dobila drugu četvrtinu rezultatom 18:15 i na poluvremenu imale prednost rezultatom 47:36.

Pitanje pobjednika je riješeno već u trećoj četvrtini kada su naše djevojke bile bolje rezultatom 20:8. Na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 67:44.

Do kraja su na rutinski način privele meč kraju.Najefikasnija igračica u redovima naše reprezentacije je bila Melisa Brčaninović sa 21 poenom, dok je Marica Gajić ubacila 19 poena i imala 10 skokova.

Nikolina Babić je imala 15 poena i 10 asistencija, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružila Božica Mujović sa 15 postignutih poena.