Do odigravanja kvalifikacione utakmice reprezentacije BiH protiv Izraela ostalo je nešto manje od tri sedmice. Nogometna sezona u Europi u većini zemalja je završena ili je pri samom kraju.

Donosimo vam izvještaj o nastupima naših reprezentativaca tokom vikenda u okviru čega je Anel Hadžić postigao sjajan gol za ekipu Sturma.

Golmani: Oproštajna utakmica Begovića?!

Asmir Begović

Stoke City – Liverpool 6:1

Branio svih 90 minuta u posljednjem kolu Premiershipa. Vjerovatno da je ovo bila njegova posljednja utakmica u dresu Stokea.

Ratko Dujković

Olimpic – Zrinjski 2:0

Branio svih 90 minuta.

Odbrana:Jubilej Mujdže, Cocalić sve bliže Europskoj ligi

Edin Cocalić

Mechelen – Lokeren 2:1

Cocalić je odigrao svih 90 minuta u uzvratnoj utakmici play off-a u borbi za plasman u Europsku ligu. Pred Mechelenom je još jedna prepreka na putu do izlaska na europsku scenu.

Sead Kolašinac

Hamburger SV – Schalke 2:0

Kolašinac upisao svih 90 minuta u porazu Schalkea u okviru posljednjeg kola Bundeslige. Schalke će igrati play off za ulazak u grupnu fazu Europske lige.

Ermin Bičakčić

Hoffenheim – Hertha 2:0

Trener je poštedio Bičakčića nastupa u posljednjem kolu.

Toni Šunjić

Lokomotiva – Kuban 3:1 (1:1) nakon produžetaka

Finale Kupa Rusije u kojem je Kuban ima vodstvo od 1:0, no moskovski tim je uspio poravnati i nakon produžetaka doći do titule. Šunjić je upisao cijeli nastup.

Lokomotiv i Kuban će večeras ponovo odmjeriti snage, ovoga puta u okviru ruske Premijer lige.

Ervin Zukanović

Chievo – Atalanta 1:1

Zukanović je igrao do 52. minute u utakmici koju je odigrao ispod svog nivoa.

Avdija Vršajević

Hajduk – Zagreb 1:0

Nije konkurisao za nastup u pobjedi Hajduka.

Mensur Mujdža

Hannover – Freiburg 2:1

Mujdža je protiv Hannovera upisao svoj jubilarni 100. nastup u Bundesligi. Nažalost njegov Freiburg nije uspio izboriti opstanak u društvu najboljih Njemačke.

Ognjen Vranješ

Gaziantepspor – Eskisehirspor 3:2

Vranješ zbog crvenog kartona nije konkurisao za utakmicu.

Vezni red: Pobjedonosni gol Hadžića, nakon Medunjaninovog “slobodnjaka” Deportivo se spasio ispadanja

Haris Medunjanin

Barcelona – Deportivo 2:2

Medunjanin je u igru ušao u 39. minuti. Nakon njegovog slododnog udarca Salomao je u 76. minuti donio poravnanje svome timu zahvaljujući kojem su uspjeli izboriti opstanak u Primeri.

Anel Hadžić

Admira – Sturm Graz 1:2

Hadžić je postigao sjajan gol u 70. minuti utakmice za vodstvo od 1:2 i tako donio pobjedu svome timu. Odigrao je svih 90 minuta, a bio je ovo prvi ligaški gol Hadžića u dresu Sturma ove sezone.

Sejad Salihović

Nije ulazio u igru u posljednjem ligaškom meču Hoffenheima ove sezone.

Sanjin Prcić

Rennes – Lyon 0:1

Prcić nije ulazio u igru u porazu od Lyona.

Tino Sušić

Nije konkurisao za nastup.

Izet Hajrović

Borussija Dortmund – Werder Bremen 3:2

Hajrović nije dobio priliku za igru.

Miralem Pjanić, Senad Lulić

Večeras se u Rimu igra gradski derbi između Lazija i Rome.

Semir Štilić

Jagiellonija – Wisla 2:1

Štilić u igru ušao u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Gojko Cimirot

Vitez – Sarajevo 0:3

Odigrao svih 90 minuta u pobjedi Sarajeva. Njegov tim kolo prije kraja ima bod prednosti u odnosu na Željezničar i na dobrom su putu da osvoje titulu prvaka BiH.

Muhamed Bešić

Everton – Tottenham 0:1

Solidan nastup Bešića koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena.

Edin Višća

Derbi između Basaksehira i Fenerbahcea se igra večeras sa početkom od 19,00 sati.

Napad:Još jedan vikend bez golova

Edin Džeko

Manchester City – Southampton 2:0

City je sezonu završio na drugom mjestu, a Džeko ni u posljednjem kolu nije ulazio u igru.

Vedad Ibišević

Paderborn – Stuttgart 1:2

Stuttgart se pobjedom u posljednjem kolu izvukao iz opasne zone i tako poslao Vrančićev Paderborn u drugu ligu. Ibišević nije konkurisao za nastup.