U utakmici posljednjeg kola belgijskog šampionata, Anderlecht je na svom terenu savladao Gent rezultatom 2:1.

Gosti su poveli preko Pedersena u trećoj minuti, ali Anderlecht je izjednačio golom Deschahta u 21. minuti.

Preokret i pobjedu od 2:1 Anderlechtu je obezbijedio Mitrović u 51. minuti meča.

Svih 90 minuta za momčad Genta odigrali su mladi bh. reprezentativac Haris Hajradinović i bivši mladi Zmaj, Nermin Zolotić.

Zanimljivo je da su obojica igrali na neprirodnim pozicijama. Zolotić je cijeli meč odigrao na poziciji štopera, dok je Hajradinović igrao polušpica (formacija Genta u ovoj utakmici bila je 3-4-2-1). Hajradinović je u 44. minuti zaradio žuti karton.

Podsjetimo, Gent je u prošlom kolu obezbijedio prvo mjesto i tako osvojio prvu titulu prvaka Belgije u svojoj historiji te će naredne sezone igrati u grupnoj fazi Lige prvaka.