Nošeni fantastičnom podrškom od oko 2000 svojih navijača, fudbaleri Sarajeva deklasirali su na gostovanju ekipu Viteza sa 3:0 i kolo prije kraja prvenstva došli na korak do titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je povelo prekrasnim golom Velkoskog u 26. minuti iz slobodnog udarca, da bi Puzigaća udvostručio prednost u 68. minuti sa bijele tačke.

Konačnih 3:0 za Sarajevo postavio je Bekić u 90. minuti.

Naš A reprezentativac Gojko Cimirot odigrao je dobrih 90 minuta za Sarajevo i dobio žuti karton, a mladi bh. reprezentativac Samir Radovac igrao je do 79. minute kada je zamijenjen.

Juniorski bh. reprezentativci Marko Mihojević i Nemanja Anđušić odgledali su cijeli meč sa klupe za rezervne igrače u timu Sarajeva.

Sarajevo se kolo prije kraja nalazi na prvoj poziciji sa 63 boda i ima bod prednosti ispred drugoplasiranog Željezničara.

U posljednjoj utakmici, momčad Sarajeva na svom stadionu dočekuje tuzlansku Slobodu.