Večeras je u Rimu odigrano finale Kupa Italije, a Juventus je savladao nakon produžetaka rezultatom 2:1 momčad Lazija i osvojio drugi trofej ove sezone.

Lazio je u četvrtoj minuti poveo golom kapitena Radua, ali sedam minuta kasnije Chiellini je izjednačio na 1:1, što je bio i konačan rezultat nakon 90 minuta igre.

Igrala se četvrta minuta prvog produžetka kada je fudbaler Lazija, Filip Đorđević pogodio stativu, da bi u 97. minuti Matri pogodio za vodstvo Juventusa od 2:1.

Do kraja produžetaka golova nije bilo, pa je Juventus osvojio Kup Italije nakon 20 godina. Ekipa Juventusa osigurala je i naslov prvaka Italije, a šestog juna igrat će i finale Lige prvaka protiv Barcelone.

Naš reprezentativac Senad Lulić odigrao je cijeli meč za Lazio, a od 71. minute nosio je kapitensku traku nakon što je Radu zamijenjen zbog povrede.