U meču 27. kola bh. Premijer lige, fudbaleri Sarajeva savladali na gostovanju momčad Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:0 i tako došli do pete pobjede u nizu.

Sarajevo je povelo u 16. minuti golom sirijskog reprezentativca Kallasija, a konačnih 0:2 postavio je makedonski reprezentativac Velkoski u 71. minuti.

Svih 90 minuta za Sarajevo odigrao je naš A reprezentativac Gojko Cimirot, dok naši juniorski reprezentativci Samir Radovac i Marko Mihojević nisu nastupili zbog obaveza u U19 selekciji.

Tri kola prije kraja prvenstva, momčad Sarajeva nalazi se na prvoj poziciji sa 59 bodova, dok drugoplasirani Željezničar ima bod manje.

Naredno kolo donosi veliki derbi između Sarajeva i Željezničara, a eventualni pbojednik ove utakmice bit će veoma blizu osvajanja titule prvaka.