Prva polufinalna utakmica ovosezonske Lige prvaka odigrana je večeras u Torinu gdje su snage odmjerili Juventus i Real Madrid.

Uzbuđenja je bilo tokom cijelog meča, a prvo veliko desilo se već u 9. minuti kada je bivši igrač Reala Alvaro Morata doveo Juventus u vodstvo od 1:0.

adidas3002551

U 27. minuti James Rodriguez je napravio lijep prodor po desnoj strani, te uputio centaršut kojeg je iskoristio Ronaldo i poslao loptu u mrežu.

U finišu prvog poluvremena tim iz Madrida je imao priliku da preokrene rezultat u svoju korist, no Rodriguez je pogodio prečku.

Odlučujući trenutak po pitanju pobjednika večerašnjeg duela desio se u 58. minuti kada je nakon kontra napada Tevez iznudio penal, a kasnije bio i precizan izvođač, te postavio konačnih 2:1.

Sutra je na rasporedu druga utakmica polufinala, a sastaju se Bayern i Barcelona.