U derbi meču 25. kola bh. Premijer liga, fudbaleri Željezničara savladali su na svom terenu momčad Borca rezultatom 1:0.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, a domaći su u 53. minuti imali veliku priliku za gol, ali naš mladi reprezentativac Riad Bajić nije iskoristio jedanaesterac.

Ipak, veliku pobjedu Željezničaru donio je Bogdanović u 87. minuti meča.

Svih 90 minuta za ekipu Željezničara odigrali su mladi bh. reprezentativci Riad Bajić i Kerim Memija, juniorski bh. reprezentativac Dženis Beganović zamijenjen je u 81. minuti, dok je mladi Zmaj Damir Sadiković odigrao posljednjih dvadesetak minuta.

U timu Borca cijeli susret odigrali su naš mladi reprezentativac Fedor Predragović i juniorski bh. reprezentativac Ajdin Redžić.

Poslije ove pobijede, Željezničar se nalazi na prvoj poziciji sa 52 boda, Borac je šesti sa 40 bodova.