U fantastičnoj atmosferi u Cazinu, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Litvaniju rezultatom 26:23 u meču trećeg kola grupe 2 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Nakon prvih 30 minuta, izabranici Dragana Markovića imali su prednost od 13:10.

Litvanci su u drugom poluvremenu igrali puno bolje i desetak minuta prije kraja utakmice imali i prednost od jednog gola, ali naši momci slavili su na kraju sa tri gola razlike.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Prce sa devet golova, dok je fantastičan na golu bio Benjamin Burić sa 16 odbrana.

Bh. rukometaši u nedjelju igraju narednu utakmicu protiv Litvanije na gostovanju.

Poslije tri odigrana kola u grupi 2, Danska je prvoplaisrana sa 6 bodova, slijede Bosna i Hercegovina i Bjelorusija sa po tri, dok Litvanija nema bodova.