U meču 34. kola engleskog Premiershipa, momčad Manchester Cityja savladala je na svom terenu Aston Villu rezultatom 3:2.

City je poveo golom Aguera u trećoj minuti, da bi Kolarov udvostručio prednost u 66. minuti.

Ipak, gosti su preko Cleverleya u 68. i Sancheza u 85. minuti izjednačili na 2:2, ali konačnih 3:2 za City postavio je Fernandinho minutu prije kraja susreta.

Kapiten naše reprezentacije, Edin Džeko nije ulazio u igru u ekipu Citya, koja je trenutno na drugoj poziciji sa 67 osvojenih bodova.

Nažalost, Džeko u posljednje vrijeme ne igra često, a nadamo se da će do kraja sezone dobiti priliku i još jednom pokazati zbog čega je postizao golove i asistirao kada je imao puno povjerenje trenera.

Posljednjih 10 utakmica Manchester Citya:

Man. City – Barcelona (1:2), igrao od početka, zamijenjen u 68. minuti za Bonya
Liverpool – Man. City (2:1), igrao od početka, zamijenjen u 58. minuti za Milnera (postigao gol u 25. minuti)
Man. City – Leicester City (2:0), ušao u 85. minuti umjesto Aguera
Burnley – Man. City (1:0), igrao od početka, zamijenjen u 64. minuti za Bonya,
Barcelona – Man. City (1:0), nije igrao,
Man. City – WBA (3:0), ušao u 78. minuti umjesto Bonya,
Crystal Palace – Man. City (2:1), igrao od početka, zamijenjen u 66. minuti za Lamparda,
Manchester United – Man. City (4:2), nije igrao,
Man. City – West Ham (2:0), ušao u 91. minuti umjesto Aguera.
Man. City – Aston Villa (3:2), nije igrao.