U prvom meču 30. kola njemačke Bundeslige, momčad Mainza savladala je Schalke rezultatom 2:0.

Mainz je poveo golom Bella u 28. minuti, da bi isti igrač tri minute kasnije udvostručio prednost.

Do kraja utakmice golova nije bilo, pa su domaći došli do osme pobjede u sezoni.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Schalke i bio jedan od najboljih pojedinaca u svojoj ekipi.

Zanimljiva situacija dogodila se u 77. minuti kada je fudbaler Schalkea, Sane napravio prekršaj na nekih dvadesetak metara od svog gola, ali glavni sudija greškom je pokazao žuti karton našem Kolašincu.

Ipak, ohrabrujuće za našeg selektora Mehmeda Baždarevića i sve navijače bh. selekcije jeste da je Kolašinac odigrao treći meč u nizu od prve minute za Schalke i nadamo se da će što spremniji dočekati kvalifikacioni susret protiv Izraela.