Juventus je u okviru devetog kola talijanske Serie A slavio ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Udinesea (2:6) u kojoj je pogodio i bh. reprezentativni veznjak Miralem Pjanić (27).

Pjanić je postavio konačnih 2:6 u 90. minuti, sjajno pogodivši uz malu pomoć jednog defanzivca domaćih.

Bio je zaslužan i za prvi gol, kada je loptu u vlastitu mrežu pospremio Samir poslije njegovog ubačaja iz kornera.

Khedira je bio trostruki strijelac za Juventus (20’, 59’, i 87’), a pogodio je još i Rugani (52’).

Perica (8’) i Danilo (47’) su pogađali za Udinese, u čijim redovima je od 82. minute zaigrao naš Riad Bajić (23).

Treba reći i da je Juventus od 26. minute igrao bez isključenog Mandžukića, ali je unatoč tome uspio postići još četiri gola.

Juventus nakon ove pobjede ima 22 boda i zauzima treću poziciju.