Ženska “A” reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Astani Kazahstan sa 2:0 u svom prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019, javlja zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.

Već u 2. minuti izabranice Samire Hurem dolaze do prednosti golom Alme Kamerić. Lidija Kuliš je prošla po desnoj strani i centrirala ka Kamerić koja šalje loptu iza leđa Oksane Zheleznyak. Do kraja prvog poluvremena naš tim je stvorio još nekoliko prilika, uglavnom preko Milene Nikolić, ali se rezultat nije mijenjao.

I u drugom periodu igre inicijativu je imao bh tim, a Nikolić je u 63. minuti udvostručila prednost reprezentacije BiH.

Naša napadačica je protivnicama oduzela loptu na njihovoj polovici terena, krenula sama ka golu i iskosa sa desne strane pogodila mrežu za konačnih 2:0.

Naše najbolje fudbalerke kvalifikacije nastavljaju 24. novembra kada će gostovati u Engleskoj.

Kazahstan-Bosna i Hercegovina 0:2 (0:1)

Stadion: Astana Arena.

Sudija: Frida Nielsen (Danska)

Sudije asistenti: Line-Maria Rasmussen, Frederikke Lydia Søkjær (Danska).

Četvrti sudija: Kristina Yanushkevich (Kazahstan).

Golovi: 1:0 Kamerić (2’), 2:0 Nikolić (63’).

Žuti kartoni: Bortnikova (Kazahstan), Kamerić (BiH).

Kazahstan: Oksana Zheleznyak, Bibigul Nurusheva, Shokhista Khojasheva (86. Mariya Demidova), Begaim Kirgizbaeva (85. Karina Zhumabaikyzy), Yekaterina Krasyukova, Adilya Vyldanova, Saule Karibayeva, Svetlana Bortnikova, Yuliya Nikolayenko, Yekaterina Babshuk, Yulia Myasnikova (67. Aida Gaistenova). Selektor: Aitpay Jamantayev.

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Antonela Radeljić, Amira Spahić (59. Valentina Šakotić), Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić, Dajana Spasojević, Milena Nikolić, Alisa Spahić (67. Aida Hadžić), Lidija Kuliš, Alma Kamerić (84. Selma Kapetanović), Amela Kršo. Selektor: Samira Hurem.