Manchester City jučer je na svom terenu savladao West Ham, a naš Edin Džeko u igru je ušao u sudijskoj nadoknadi meča.

Namjerno da mu pokažu da ga više ne žele u ekipi, ili samo slučajem taktičkih zamisli menadžera Pellegrinija, Džeko je sličan status imao i u posljednjih deset mečeva engleskog prvaka.

U posljednjih 12 utakmica samo je jednom odigrao cijeli susret za Man. City, protiv Newcastlea, a od ukupnih 900 minuta u posljednjih deset mečeva, Džeko je na terenu proveo samo nešto više od 360 minuta.

Kada je imao puno povjerenje trenera i pravu priliku da igra, Džeko je pogađao, asistirao, izborio penale, ali takve prilike dobiva sve rijeđe.

Posljednjih deset utakmica Manchester Citya:

Man. City – Newcastle (5:0), igrao 90 minuta, postigao gol u 21. minuti
Man. City – Barcelona (1:2), igrao od početka, zamijenjen u 68. minuti za Bonya
Liverpool – Man. City (2:1), igrao od početka, zamijenjen u 58. minuti za Milnera (postigao gol u 25. minuti)
Man. City – Leicester City (2:0), ušao u 85. minuti umjesto Aguera
Burnley – Man. City (1:0), igrao od početka, zamijenjen u 64. minuti za Bonya,
Barcelona – Man. City (1:0), nije igrao,
Man. City – WBA (3:0), ušao u 78. minuti umjesto Bonya,
Crystal Palace – Man. City (2:1), igrao od početka, zamijenjen u 66. minuti za Lamparda,
Manchester United – Man. City (4:2), nije igrao,
Man. City – West Ham (2:0), ušao u 91. minuti umjesto Aguera.

Da li će napustiti Manchester City na kraju sezone ostaje da se vidi, ali fudbalska reprezentacija BiH sigurno treba Džeku koji igra redovno u svom klubu, a samim tim i zabija golove, jer je situacija u kojoj navijači naše reprezentacije budu sretni da uopšte vide Edina u prvoj postavi Manchester Citya potpuno oprečna njegovim kvalitetama i dosadašnjim uspjesima.