Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom u Tallinnu protiv Estonije okončala je kvalifikacije za SP.

Susret na “A Le Coq Areni” završen je rezultatom 1:2 u korist našeg tima, kojem je tri boda s dva pogotka u 48. i 84. minuti donio Izet Hajrović.

Strijelac za Estoniju u 75. minuti bio je Antonov, koji je sjajno pogodio za izjednačenje.

Selektor našeg tima Mehmed Baždarević napravio je čak osam promjena u odnosu na onaj meč s Belgijom, a od prve minute zaigrali su Begović, Sušić, Cocalić, Zukanović, Kolašinac, Krunić, Cimirot, Hajrović, Medunjanin, Ibišević i Kodro.

Na poluvremenu je Kolašinca zamijenio Đumić, Džeko je u 65. minuti ušao umjesto Ibiševića, a priliku deset minuta kasnije dobio je i Duljević, koji je na terenu zauzeo mjesto Kenana Kodre.

Naš tim je kvalifikacije okončao na trećoj poziciji grupe “H” s 17 osvojenih bodova.