Fudbalska selekcija BiH danas je u meču devetog kola grupe H kvalifikacija za SP na Grbavici izgubila od Belgije sa 3:4 i ostala bez šansi za plasman u baraž.

Belgija je povela u četvrtoj minuti preko Meuniera, ali naša reprezentacija golovima Medunjanina iz 30. i Višće iz 39. minute preokreće rezultat u svoju korist i na odmor odlazi sa prednošću od 2:1.

Gosti u 59. minuti golom Batshuayija stižu do 2:2, a Vertonghen desetak minuta kasnije donosi novu prednost Belgiji od 2:3.

Đumić je u 82. minuti matirao Courtoisa za 3:3, da bi konačnih 3:4 postavio Carrasco u 84. minuti.

Za BiH su igrali:Begović, Đumić, Šunjić, Vranješ, Kolašinac, Lulić, Bešić, Medunjanin, Duljević, Višća i Džeko (k).

Priliku u nastavku su dobili Jajalo, Hajrović i Ibišević.

Naša selekcija je trenutno druga u grupi H sa 14 bodova, dok je Belgija prva sa 25 bodova.

Posljednju utakmicu u kvalifikacijama za SP, BiH igra za tri dana protiv Estonije u gostima.