Kadetska selekcija BiH danas je u susretu drugog kola grupe 8 kvalifikcija za Elitnu rundu pobijedila Moldaviju rezultatom 4:0.

Naši kadeti su poveli golom Ajdina Hasić iz šeste minute, da bi isti igrač u 14. minuti udvostručio prednost.

Deni Badžak u 47. minuti pogađa za 3:0, a konačnih 4:0 postavlja danas sjajni Hasić u 79. minuti.

U drugoj utakmici naše grupe, Makedonija (domaćin turnira) i Slovačka su odigrale 0:0.

Nakon dva odigrana kola u grupi 8, BiH ima četiri boda (4:0 gol razlika), Slovačka četiri (2:0), Makedonija dva (0:0), dok je Moldavija bez bodova (0:6).

Posljednji susret izabranici Sakiba Malkočevića igraju u nedjelju protiv Slovačke.

Plasman u Elitnu rundu izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe (ukupno 13 grupa) te četiri najbolje trećeplasirane.

Bosna i Hercegovina:Luka Kačavenda, Elvir Muminović (58. Edin Mujić), Dino Islamović, Dragan Matković, Stefan Rankić, Robert Voloder, Andrej Đokanović, Kristijan Stanić (50. Armin Šarić), Ajdin Hasić, Denil Badžak (70. Ajdin Mujanović), Nemanja Nikolić. Selektor: Sakib Malkočević.

Moldavija: Silviu Smalenea, Adrian-Ilie Popa, Daniel Dumbravanu, Alexandru Vacarciuc, Alexandru Graur, Nichita Covali (55. Eugeniu Gliga), Nichita Murovanii (49. Iuri Stancev), Valeriu Gaiu, Maxim Bairamov (68. Gheorghe Spinu), Nichita Motpan, Ion Gurulea. Selektor: Serghei Chirilov.