Utakmica o kojoj će se pričati

Alanyaspor bivšeg bh. selektora Safeta Sušića u okviru šestog kola turske Superlige gostovao je Trabzonsporu, protiv kojeg je nakon nešto više od pola sata igre imao čak tri gola zaostatka.

Kucka (10’) i Yilmaz (21’, 32’ p) pogađali su mrežu Alanyaspora, kojem se smiješio pravi debakl.

A onda je na scenu stupio Sušić, koji u 39. minuti pravi dvostruku izmjenu i nevjerovatan taktički potez kojim okreće utakmicu.

Sušić je izveo defanzivce Gassamu i Parlaka, a uveo veznjaka i napadača Karacu i Etamea.

Do odlaska na odmor uspio je smanjiti preko Lovea (45+1), a u 55. zahvaljujući Fernandesu vratiti se u igru.

Igrala se 68. minuta kada je sviran penal za Alanyaspor, koji u pogodak za poravnanje pretvara Love.

Potpuni šok uslijedio je u 82. minuti, kada gosti dobijaju novi penal, iz kojeg Love hat-trickom donosi svom timu veliku pobjedu (3:4).

Alanyasporu je ona bila druga ove sezone i s njom je skočio na sedmu poziciju (sedam bodova).

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.