Prva utakmica kvalifikacija

Košarkaši sarajevske Bosne Royal večeras su u Skenderiji poraženi od njemačkog MHP Riesen Ludwigsburga rezultatom 85:59 u prvoj utakmicu prvog kola kvalifikacija za košarkašku Ligu šampiona, javlja Fena.

Nijemci su krenuli dobro i nakon nekoliko minuta stekli prednost od 5:0 ali su se ‘studenti’ brzo uspjeli konsolidovati, te su na kraju prve četvrtine imali dva poena zaostatka (16:18).

Međutim, gosti su u drugoj četvrtini potpuno nadigrali sarajevsku ekipu, kada Bosna nije uspjela postići koš oko sedam minuta, te na poluvrijeme otišli s velikom prednošću (23:40).

U nastavku su Nijemci pojačali ritam, iako je na početku treće četvrtine Bosna bolje zaigrala, ali su gosti kraj te dionice završili s 22 poena prednosti.

Do kraja su Nijemci rutinski priveli utakmicu i slavili.

Najefikasniji u ekipi Bosne bili su Walker i Bradford sa po 12 poena, dok su to kod gostiju bili Evans sa 23 i Peter-McNeilly s 15 koševa.

Revanš dva tima je na rasporedu 21. septembra u Ludwigsburgu.