Višćin gol nedovoljan za prolaz Istanbula u grupe

Fudbaleri Seville plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona nakon što su u revanš meču play – offa na svom terenu odigrali 2:2 protiv Istanbula.

S obzirom da je u prvom meču u Turskoj slavila s 2:1, Sevilla je ukupnim rezultatom 4:3 izborila nastup u grupnoj fazi.

Elia je u 17. minuti doveo Istanbul u vodstvo, ali je Sevilla golovima Escoudera (52. minuta) i Ben Yeddera  (75. minuta) prokrenula rezultat u svoju korist.

Prava drama dešavala se u posljednjih desetak minuta.

Naš Edin Višća je u 82. minuti izjednačio na 2:2 i Istanbulu je bio dovoljan samo jedan gol da se plasira u grupnu fazu.

Igrala se 89. minuta, kada je kapiten gostiju Emre pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Do kraja utakmice golova nije bilo, pa je Sevilla izboril nastup u grupama.

Edin Višća je odigrao svih 90 minuta za Istanbul, koji će u nastavku sezone igrati u grupnoj fazi Europa lige.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.