Minimalan trijumf Željezničara na Koševu

112. “vječiti derbi” između Sarajeva i Željezničar, odigran večeras na stadionu „Asim Ferhatović-Hase u okviru petog kola Premijer lige BiH, donio je mnoštvo uzbuđenja.

Osim brojnih prilika na obje strane, viđena su dva crvena kartona, dva penala i jedan pogodak.

Slavio je na kraju Željezničar s 0:1 pogotkom Zebe iz kaznenog udarca u 5. minuti.

Prethodno je zbog prekršaja nad Zakarićem u svom kaznenom prostoru isključen Ivetić.

Snage na terenu poravnate su u 37. minuti, kada je Ramović zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu.

Sarajevo je najbolju priliku da dođe do izjednačenja imalo u 57. minuti, ali je šut Rahmanovića s 11 metara odbranio Kjosevski, koji je prethodno skrivio penal, fauliravši Hadžića.

Zakarić je dvije minute kasnije pogodio stativu, dok je Ahmetovićev udarac iz 66. minute izbačen s gol-linije.

Većih uzbuđenja do kraja nije bilo, pa je Željezničar upisao pobjedu, prvu u posljednjih pet duela s gradskim rivalom.

Ovom pobjedom Željezničar je izbio na čelo tabele i ima 12 bodova, ali i utakmicu manje od Mladosti i Zrinjskog.

Sarajevo je ostalo na devetom mjestu s četiri osvojena boda.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.