Edin Cocalić je zaslugom dobrih partija u Mechelenu dobio poziv selektora “A” reprezentacije Mehmeda Baždarevića za utakmice protiv Andore i Austrije, a večeras je postigao i svoj prvijenac u klubu.

Priliku da debituje u dresu “A” selekcije BiH dobio je imao je u meču protiv Andore, kada je u igru ušao umjesto Vranješa.

Večeras je Cocalić sa Mechelenom igrao play-off belgijskog šampionata u borbi za nastup u Europskoj ligi naredne sezone. Mechelen je u okviru toga na domaćem terenu upisao uvjerljivu pobjedu nad Waasland Beverenom rezultatom 4:1, a strijelac jednog od golova bio je upravo naš reprezentativac.

Cocalić je odigrao svih 90 minuta u ovoj pobjedi, a postigao je gol u 76. minuti meča, za tadašnjih 3:1.