U meču 31. kola engleskog Premiershipa, Chelsea je na domaćem terenu pobijedio Stoke City rezultatom 2:1.

Domaći su poveli golom Hazarda iz penala u 39.minuti, pet minuta kasnije dogodio se najljepši trenutak na meču.

Škotski reprezentativac i prvotimac Stoke Cityja Charlie Adam postigao je prekrasan gol sa više od 60 metara i izjednačio rezultat na 1:1.

Ipak, Remy je golom u 62. minuti obebijedio važnu pobjedu za Chelsea nakon greške našeg Begovića.

Chelsea je u 81. minuti imao dvije velike šanse preko Cuadrada, ali oba puta fantastično je intervenisao Begović.

Uprkos pogrešci kod drugog gola, Asmir Begović bio je ponajbolji pojedinac u timu Stoke Cityja koji je trenutno deseti sa 42 boda.

Prema statistici zvanične stranice engleskog Premiershipa, naš reprezentativni čuvar mreže imao je devet uspješnih intervencija.