BiH bez plasmana na EP

Rukometaši Austrije večeras su u Beču u  savladali našu selekciju rezultatom 34:32 i plasirali se na Europsko prvenstvo.

Izabranici Bilala Šumana su odigrali veoma dobro prvo poluvrijeme, ali zahvaljujući neujednačenom sudijskom kriterijumu, rezultat je glasio 17:17.

U drugih 30 minuta, bh. reprezentativci nisu bili na nivou, što su Austrijanci iskoristili i došli do velike pobjede.

Najefikasniji u našem timu su bili Panić sa sedam te Terzić sa šest golova.

Spomenimo i da su bh. rukometaši tokom svih 60 minuta imali sjajnu podršku naših navijača u Beču.

Španija je u drugoj utakmici naše grupe pobijedila Finsku sa 46:16 i kao prvoplasirana se uz Austriju plasirala na EP.