Naša kadetska reprezentacija poražena je u prvoj utakmici elitnih kvalifikacija u Killmanrocku od domaće Škotske rezultatom 2:0.

Domaćini su u vodstvo došli preko Langa u 21. minuti utakmice, a golu je prethodio slobodan udarac za domaćine.

Rezultat se nije mijenjao do 52. minute kada Osmanković ruši Kiltiea u našem šesnaestercu, a sudac Tvetan Krastev iz Bugarske pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator za 2:0 je Wighton.

Naši kadeti sljedeću utakmicu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo igraju u srijedu 26. marta protiv Rumunije koja je danas remizirala sa 0:0 protiv Belgije.

Bosna i Hercegovina: Čutahija, Todorović, Kadušić, Čorović, Šarić, Osmanković (53. Mustedanagić) , Hadžiahmetović, Gljiva (75. Dursum), Gojak (65. Herić) , Kremenović, Lelić.