Bez golova u duelu BiH i Grčke

U susretu šestog kola grupe H kvalifikacija za SP, reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Zenici odigrala 0:0 protiv Grčke.

Naša selekcija je u prvom poluvremenu imala inicijativu, ali nije uspjela doći do gola.

U nastavku gotovo ništa se nije dogodilo sve do 82. minute, kada je Mantalos promašio veliku priliku za Grčku.

Izabranici Mehmeda Baždarevića su u posljednjih pet minuta imali dvije dobre prilike, međutim promjene rezultata nije bilo.

Spomenimo i da u 93. minuti glavni sudija Nicola Rizzoli nije svirao čist jedanaesterac našoj reprezentaciji.

Za našu selekciju su igrali: Begović, Bičakčić, Vranješ, Šunjić, Zukanović, Jajalo, Pjanić, Višća, Lulić, Ibišević i Džeko. Priliku sa klupe su dobili Kodro, Đumić i Bešić.

Grčka je igrala u sastavu: Karnezis, Stafylidis, Papastathopoulos, Manolas, Torosidis, Zeca, Tziolis, Bakasetas, Mantalos, Fortounis i Mitroglu.

Nakon šest odigranih kola, Belgija je prva u našoj grupi sa 16 bodova, slijedi Grčka sa 12, a BiH je treća sa 11 bodova.