Kuliš i Nikolić pogađale za BiH protiv Hrvatske

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas u Brčkom neriješeno 2:2 sa Hrvatskom, u prvom od dva zakazana prijateljska susreta, javlja zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.

Prve do prednosti su došle izabranice Samire Hurem preko Lidije Kuliš u 17. minuti, a četiri minute kasnije Maja Jošćak izjednačuje rezultat.

Jošćak je u 66. minuti  postigla još jedan pogodak za Hrvatsku, a konačan rezultat utakmice postavila je Milena Nikolić u 90. minuti meča.

Iste reprezentacije će odgrati još jedan meč 9. juna u 18:00 sati u Velikoj (Hrvatska).

Bosna i Hercegovina-Hrvatska 2:2 (1:1)

Stadion: FK „Lokomotiva“, Brčko.

Sudija: Tanja Račić.

Sudije asistenti: Almira Spahić, Aida Jusufović.

4. sudija: Rajka Vuković.

Golovi: 1:0 Kuliš (17’), 1:1 Jošćak (21’), 1:2 Jošćak (66’), 2:2 Nikolić (90’).

Žuti kartoni: Kunštek (Hrvatska).

BiH: Almina Hodžić, Antonela Radeljić, Amira Spahić (65. Selma Kapetanović), Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić (58. Zerina Piskić), Aida Hadžić (82. Minela Gačanica), Milena Nikolić, Alisa Spahić (52. Dajana Spasojević), Lidija Kuliš (37. Marina Lukić), Amela Kršo, Nikolina Vujadin (29. Amna Lihović). Selektor: Samira Hurem.

Hrvatska: Emma Barišić, Kristina Nevrkla, Mihaela Horvat, Maja Jošćak, Matea Bošnjak, Ivana Rudelić (82. Maria Kuntšek), Iva Landeka, Monika Conjar (46. Kristina Šundov), Ivana Bojčić, Ivana Maltašić (90. Anela Lubina), Sandra Žigić (73. Ana Jelenčić). Selektor: Božidar Miletić.