Selekcije Austrije i Bosne i Hercegovine sutra će po treći put međusobno odmjeriti snage. U dosadašnja dva duela Austrijanci su ostvarili jednu pobjedu, dok je preostali meč završen bez pobjednika.

Obje utakmice odigrali smo u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2002. godine.

Na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ u Sarajevu 24. marta 2001. godine igrali smo 1:1 protiv Austrije.

Golom Sergeja Barbareza u 42. minuti vodili smo sa 1:0, da bi Austrijanci izjednačili preko Baura u 61. minuti.

Za našu selekciju igrali su: Piplica, Rizvić, Musić, Hujdurović, Varešanović, Hibić, Bolić,Šabić,  Barbarez, Akrapović i Baljić. Priliku u drugom poluvremenu dobili su Hota i Topić.

Revanš msusret kvalifikacija odigran je u 5. septembra 2001. godine Beču gdje smo poraženi rezultatom 0:2.

Dvostruki strijelac za Austriju bio je sadašnji selektor U23 selekcije SAD-a Andreas Herzog u 38. i 67. minuti.

Za našu reprezentaciju igrali su: Piplica, Bešlija, Musić, Konjić, Ikanović, Hibić, Šabić, Salihamidžić, Barbarez, Mujčin i Baljić. Priliku u drugom poluvremenu dobili su Hota, Topić i Muharemović.