Džeko postigao gol i asistirao u duelu Chieva i Rome

U susretu pretposljednjeg italijanske Serije A, Roma je u gostima savladala Chievo rezultatom 5:3.

Castro je u 15. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi El Shaarawy izjednačio u 28. minuti.

Igrala se 37. minuta, kada je Inglese ponovo pogodio za prednost Chieva, ali Salah tri minute prije kraja prvog poluvremena pogađa za 2:2.

El Shaarawy u 58. minuti matira domaćeg golmana za vodstvo Rome od 2:3, a naš Edin Džeko u 77. minuti asistira Salahu, koji postiže gol za 2:4.

Džeko je 83. minuti savladao nemoćnog golmana Chieva i došao do brojke od 28 golova u ligi (ukupno 38 golova u sezoni).

Konačnih 3:5 postavio je Inglese u 86. minuti.

Edin Džeko je igrao do 85. minute za Romu, koja je trenutno druga sa 84 bdoa.