Zrinjski pobjedom protiv Radnika došao nadomak novog naslova

Unatoč činjenici što su od 48. minute imali igrača manje i gol zaostatka, nogometaši Zrinjskog uspjeli su doći do preokreta u Bijeljini protiv Radnika i pobjedom (1:2) se približiti odbrani naslova.

Nakon što je Stojkić isključen, za vodstvo Radnika iz slobodnog udarca pobodio je Beširević.

Zrinjski je bacio sve karte u napad, a do poravnanja je došao u 77. minuti, kada je pogodio rezervista Kajkut.

U 93. minuti penal za goste iz Mostara, koji u pogodak za veliko slavlje pretvara zasigurno junak susreta Kajkut.

S obzirom da je Željezničar poražen u gradskom derbiju od Sarajeva (1:0), Zrinjski je s današnjom pobjedom izbio na lidersku poziciju (bod više od Željezničara) i sada ima sve u svojim rukama.

Za odbranu naslova trebat će mu domaća pobjeda nad Slobodom, koja je danas s 1:3 na Tušnju poražena od Krupe.

Pobjedu gostima u ovoj manje bitnoj utakmici osigurali su Koljić (43’, 45+1’) i Redžić (85’), dok je jedini gol za Slobodu postigao Todorović (70’).