Basaksehir nakon penala izbacio Fenerbahce

Istanbul Basaksehir našeg Edina Višće (27) plasirao se u finale Kupa Turske, gdje će igrati s Konyasporom.

Basaksehir je u polufinalnu poslije velike drame i čak 13 serija penala izbacio Fenerbahce.

Oba meča završena su rezultatom 2:2, a kako ni nakon dodatnih trideset minuta nije bilo pobjednika, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kojima je bilo 10:9 za Basaksehir.

Fenerbahce je promašio četiri penala, a Basaksehir tri.

S bijele tačke nije bio precizan ni Višća, što na sreću u konačnici nije koštalo njegov tim.

Treba reći da je Basaksehir bio mnogo bliže finalu i u regularnom dijelu meča.

Prednost mu je donio Belozoglu u 42. minuti, a poravnao je Sow u 71.

Potom Holmen u 86. pogađa za novo vodstvo Basaksehira, a samo minut kasnije Tufan postavlja konačnih 2:2.

Interesantno je da ćemo u finalu gledati čak četiri bh. igrača.

Dok će Edin Višća braniti boje Basaksehira, ne suprotnoj strani u dresu Konyaspora stajat će Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević.